نمونه سوالات پیام نور

دسترسی به اطلاعات (E-mail) ایمیل‌های ایرانی تنها با حکم قضایی

دسترسی به اطلاعات  (E-mail) ایمیل‌های ایرانی تنها با حکم قضایی

دسترسی به اطلاعات (E-mail) ایمیل‌های ایرانی تنها با حکم قضایی

بسیاری از کاربران هم از اطلاعات بسیاری که برای ایجاد این ایمیل ها (E-mail) خواسته می شود گله کرده و نسبت به امنیت آنها تردید دارند.

این روزها مدام نوید ایجاد (E-mail) ایمیل های ایرانی به کاربران داده می شود تا بدین ترتیب خیال این دسته از کاربران از قطع شدن وقت و بی وقت ایمیل های خارجی راحت شود اما از سوی دیگر بسیاری از کاربران هم از اطلاعات بسیاری که برای ایجاد این (E-mail) ایمیل ها خواسته می شود گله کرده و نسبت به امنیت آنها تردید دارند.

در این زمینه معاون گسترش سازمان فناوری اطلاعات به نوعی خیال کاربران را راحت کرده و اذعان کرد که اطلاعات کاربران این دسته (E-mail)  ایمیل ها تنها با حکم قضایی قابل دسترس خواهد بود.

به گزارش ایتنا سید اسماعیل رادکانی در گفت وگو باایسنا، با تاکید بر امنیت بالای ایمیل های ایرانی اظهار کرد: در ایمیل های ایرانی اگر برای کاربر مشکلی ایجاد شود، کاربر می داند این موضوع را از چه طریقی پیگیری کند، اما در زمان استفاده از ایمیل های خارجی هیچ امکانی برای پیگیری شکایات وجود ندارد.

وی ادامه داد: زمانی که فردی می خواهد عضویت ایمیل های خارجی داشته باشد، ناچار است تفاهم نامه هایی که این ایمیل ها مطرح می کنند را تایید کند. در برخی از موارد افراد حتی نمی دانند در این تفاهم نامه چه مسائلی ذکر شده در حالی که در برخی موارد در این تفاهم نامه ها آمده که شرکت ارائه کننده خدمات ایمیل این اجازه را دارد که درصورت درخواست، اطلاعات کاربران خود را در اختیار مراجع مختلف قرار دهد.

اما رادکانی در ادامه در پاسخ به این سؤال که در زمینه ایمیل های ایرانی آیا مسئولان دولتی قادر به دریافت اطلاعات کاربر خواهد بود،خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که ممکن است به دغدغه کاربران در استفاده از ایمیل های داخلی تبدیل شده باشد، بحث امنیتی این ایمیل هاست که در این باره باید گفت که تنها با دستور قضایی ممکن است اطلاعات کاربران را مورد استفاده قرار داد که البته این موضوع در قانون جرائم رایانه ایی کشور نیز ذکر شده است.

به نظر شما این پست چطور بود؟ (نمایش نتیجه بعد از رای دهی)
  • فوق العاده 
  • جالب 
  • مفید 
  • خسته کننده 
  • ضعیف 
قالب وردپرس
قالب وردپرس