نمونه سوالات پیام نور

# تفاهم سیاسی ایران و ۱+ ۵ نخست وزیر اسرائیل را خشمگین کرد

نتیجه بخش بودن مذاکرات میان ایران و گروه ۱+ ۵ خشم شدید بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل را موجب شده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل در گفت و گوی تلفنی با باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا تفاهم سیاسی میان ایران و گروه ۱+ ۵ را به باد انتقاد گرفت.

نتانیاهو گفت در این تماس تلفنی وی «مخالفت شدید» خود را با این تفاهم سیاسی اعلام کرده است. وی افزود توافق نهایی درباره این تفاهم سیاسی می تواند «موجودیت اسرائیل را تهدید کند.»

وی ادعا کرد: «این تفاهم می‌تواند به برنامه هسته‌ای ایران مشروعیت بخشد و خطر تهاجم از جانب ایران را افزایش دهد .»

نتانیاهو از منتقدان سرسخت مذاکرات هسته ای بر سر موضوع هسته ای ایران است و دیگر مقام‌های اسرائیلی نیز به حصول تفاهم میان ایران و گروه ۱+ ۵در لوزان سوئیس واکنش خصمانه نشان داده‌اند.

تشکیل جلسه‌ی کابینه‌ی اسرائیل در مورد تفاهم هسته‌ای ایران

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل امروز جلسه‌ای با موضوع بررسی توافق هسته‌ای ایران با اعضای کابینه‌ برگزار خواهد کرد. نتانیاهو از تمامی مقام‌های امنیتی رژیم اسرائیل خواسته است که در این نشست حضور داشته باشند.

یووال اشتاینتز، وزیر امور استراتژیک و راهبردی اسرائیل نیز پس از اعلام بیانیه مشترک ایران و ١+۵ در لوزان گفت: «لبخندها در لوزان نمی‌تواند این واقعیت شوم را کنار بگذارد که ایران دادن هرگونه امتیازی درباره برنامه هسته ای اش را رد کرده است و به تهدید اسراییل و دیگر کشورهای منطقه ادامه می‌دهد»

این مقام اسرائیلی ادامه داد: «ما به تلاش‌های خود ادامه خواهیم داد تا بتوانیم از توافق نهایی جلوگیری کنیم».

اشتاینتز اضافه کرد: «اسراییل هنوز نگران است که ایران بدون دادن امتیاز خاصی موفق به لغو تحریم های اقتصادی شده است. اما اسراییل امیدوار است که پیش از حصول توافق نهایی بتواند شرایط را به نفع خود بهبود بخشد. »

این ادعاها در حالی بیان می شود که ایران بارها برصلح آمیز بودن برنامه هسته ای اش تاکید کرده است. هم چنین آژانس بین المللی انرژی اتمی همواره در گزارش هایش به عدم انحراف برنامه هسته ای ایران اشاره کرده است.

جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ متشکل از چین، روسیه، فرانسه، آمریکا، انگلیس وآلمان در چارچوب عناصر مندرج در برنامه اقدام مشترک مورخ ۲۴ نوامبر ۲۰۱۳ و متعاقب فرایند طولانی مذاکراتی پیچیده و طولانی در ابعاد فنی، حقوقی و سیاسی، به مجموعه‌ای از راه حل‌های لازم جهت نیل به برنامه جامع اقدام مشترک در شهر لوزان سویس دست یافتند.

منبع : www.presstv.ir

به نظر شما این پست چطور بود؟ (نمایش نتیجه بعد از رای دهی)
  • فوق العاده 
  • جالب 
  • مفید 
  • خسته کننده 
  • ضعیف 
قالب وردپرس
قالب وردپرس